proteusovo tekmovanjeV mesecu marcu in aprilu smo na šoli izvedli tri tekmovanja s področja naravoslovja in biologije.

9. marca smo imeli šolsko Proteusovo tekmovanje iz znanja biologije. Letos so učenke 8. in 9. razreda preučevale glive. Tekmovanja so se udeležile štiri učenke, Iva Krkoč pa je dosegla na tekmovanju bronasto priznanje ter si priborila mesto na državnem tekmovanju. Letos smo ga 16. aprila izpeljali kar na šoli. Iva se je odlično odrezala in osvojila 11 mesto v državi in zlato priznanje za Proteusovo tekmovanje.

Kako narediti kis kar v domači kuhinji, barvila iz kamenčkov in trdnejši most iz papirja, pa so letos ugotavljale učenke in učenci 6. in 7. razreda, ki so se prijavili na naravoslovno tekmovanje Kresnička. Tekmovanja se je udeležilo 9 učenk in učencev in kar 4 so osvojili bronasto priznanje. To so Jakob Čemažar iz 6. a, Bor Korošec iz 6. b, Alina Svoljšak in Izabela Urh iz 7. a.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitam za vztrajnost pri delu, udeležbo na tekmovanju in osvojena priznanja.

Mentorica Barbara Vevar