Družbeni problemi, ki izhajajo iz spremenjene starostne strukture prebivalstva, zahtevajo nove rešitve tudi na področju izobraževanja starejših ljudi. Pomembno bo, da bo zaradi starajoče se družbe z izobraževanjem mogoče spreminjati odnos vseh do starosti, staranja in starih ljudi. S pomočjo izobraževanja naj bi prišlo do premika v razumevanju starosti ter razvoja potencialov starih ljudi v kulturnem, ekonomskem, političnem in družbenem življenju.

Vseslovenska akcija Simbioza je razvila model računalniških delavnic za starejše, kjer se le-ti učijo od mladih in v enem tednu spoznajo osnove uporabe računalnika.  Projekt Simbioza šola želi ta model prenesti v trajnostno zgodbo s pomočjo osnovnih in srednjih šol, ki v svojem lokalnem okolju prevzamejo organizacijo izvedbe računalniških delavnic. Cilj projekta je mreža osnovnih in srednjih šol, ki si pridobijo naziv Simbioza šola. Za pridobitev naziva šole s svojimi učenci vsaj dvakrat v šolskem letu izvedemo računalniške delavnice za starejše. Šole so avtonomne pri obliki in časovnem izvajanju zahtevanih vsebin.

Vodja projekta je Eva Vavroš.

Delavnice Simbioza med generacijami

Obveščamo vas, da bomo zaradi velikega zanimanja ponovili brezplačne delavnice računalništva za starejše. Delavnice bodo na naši šoli potekale od 9. 2. do 12. 2. 2016 od 16.00 do 18.30.  Marija Kikelj

Računalniške delavnice za starejše

Drugi teden v decembru, od 7. do 11. 12. 2015, je na naši šoli potekal brezplačni tečaj računalništva za starejše v sklopu projekta Simbioza šola. Naša šola je v projekt vključena že drugo leto, tokrat prvič kot organizator. Računalniška učilnica na naši šoli z...