V soboto, 23. marca 2024, je v Ljubljani potekalo 21. državno tekmovaje elastomobilov, ki ga organizira Hiša eksperimentov. Elastomobil je vozilo, ki ga poganjata dve elastiki in vzmet, prepeljati pa mora čim daljšo razdaljo po rahlem klancu navzgor. Že drugič smo se tekmovanja udeležili z dvema ekipama iz naše šole. Elastomobil z imenom Doktor Janez so izdelovali Adam Vončina, Mark Loncnar in Matija Polanc, elastomobil z imenom B. D. Randy pa Gaber Jurkovič, Gabriel Selan, Jakob Čemažar in Nik Stare. Učenci so preučevali kakšen elastomobil bodo izdelali in se usklajevali z idejami, kar je bil za nekatere člane kar izziv. Na koncu jim je vendarle uspelo. Izdelovalci so si nabirali izkušnje in sedaj vedo, kako bi lahko še izpopolnili svoja vozila. Najdaljša razdalja, ki jo je prepeljal elastomobil naše šole je bila skoraj 15 metrov. Naslednje leto želimo razdaljo preseči.

Monika Zupanc

Foto: Branka Mavrič in Monika Zupanc

Dostopnost