V dneh od 18. do 20. marca nas je obiskalo devet predstavnikov strokovnih delavcev šole »Agrupamento de Escolas Gaia Nascente school« iz okolice Porta. Obisk je bil del njihovega projekta Erasmus+. Njihova šola je del večjega centra različnih šol, od predšolskega do šolskega in poklicnega  izobraževanja. Z eno od šol tega centra smo že prej sodelovali in obdržali stike. Zanimalo jih je delovanje slovenskega šolskega sistema, delo na naši šoli, še posebej tiste aktivnosti, ki odražajo posebnost naše šole oziroma okolja, v katerem deluje. Ogledali so si prostore šole, vrtca, obiskali nekatere učne ure. Pri uri angleščine so tudi oni predstavili svojo šolo in se pogovorili z devetošolci. Seznanili so se z nekaterimi izbirnimi predmeti, z dejavnostmi na prostem, predvsem s šolo v naravi, senzorno sobo, zeliščnim vrtom, načinom vpeljevanja IKT kompetenc in prizadevanja za dvig branja pri različnih predmetih ter obiskali našo podružnico v Srednji vasi in Planšarski muzej v Stari Fužini, da so se seznanili z našo tradicijo. Na začetku in koncu šole nismo pozabili na glasbeni del, poslušali so skladbe s harmoniko in enega od naših zborov. Kuharice so poskrbele, da so poskusili nekaj dobrega domačega. Vmes je bilo nekaj časa, da so lahko učitelji izmenjali svoje izkušnje. Že vnaprej so bili seznanjeni z naravnimi znamenitostmi našega kraja in v popoldanskem času izkoristili čas za aktivnosti v Triglavske narodnem parku. Omogočili smo jim tudi obisk Višje strokovna šola za gostinstvo, velnes in turizem Bled. Tudi tam so jim lepo predstavili delovanje šole, vključno s prikazom praktičnega dela študentov v sklopu hotela Astoria. Tak obisk je priložnost za strokovne delavce na obeh straneh, da se ozrejo na svoje delo in obogatijo izkušnje. Za marsikoga to pomeni popestritev in motivacijo za nadaljnje delo, za uresničevanje novih idej.

Urška Repinc

20240318_101813