V soboto, 19. novembra 2022 je v Črnučah potekalo regijsko tekmovanje Mladina in gore. Iz naše šole se je tekmovanja udeležilo 17 učencev, ki so sestavljali 5 ekip. Učenci so planinsko znanje pridobivali predvsem na pohodih in plezalnih podvigih, nekaj pa so se naučili tudi iz knjig. Medtem, ko so ocenjevalci vrednotili teste, so se učenci zabavali na zanimivih delavnicah: alpinistični, z reševalnimi psi in likovno-literarni. Na likovni delavnici se je najbolj izkazala Anja Režek, ki je za svojo risbo prejela nagrado. Med 32 ekipami so se kar tri naše ekipe uvrstile na državno tekmovanje. Ekipa z imenom Posušeni purani (Matija, Ahac, Ožbej, Gal) so dosegli 2. mesto, Bohinjski flajštri (Eva, Iza, Neža, Julija) 5. mesto in Gorski gaserji (Peter, Voranc, Gaber) 15. mesto.

Čestitke vsem tekmovalcem.

Mentorice: Katarina Dobravec, Martina Kalita in Monika Zupanc

Besedilo: Monika Z., Fotografija: Katarina D.

Dostopnost