Na sončen petek, 23. 9., smo se prvošolci matčne in podružnične šole odpravili na že težko pričakovani obisk Kekčeve dežele. Že sama vožnja z avtobusom po poti, kjer smo opazovali vrhove okoliških gora, se nam je zdela zanimiva. Prvi postanek je bil pri jezeru Jasna v Kranjski Gori. Ker Kekec še ni uspel priti z gora, smo morali malo počakati. Med tem smo pomalicali, se sprehodili okoli jezera, splezali na opazovalnico in pretegnili noge po kamnih struge Pišnice. Nato pa smo se s Kekčevim avtobusom odpeljali v skrito Kekčevo deželo. Bedanec nas je poskušal prestrašiti, pa smo mu vrnili z oponašanjem sove. Pregnali smo ga visoko v gore. Naprej pa so nam delali družbo Mojca, Brincelj, Kekec in Pehta. Ta dan ni manjkalo zabave, smeha in petja, niti prelepe narave in toplega božanja sonca. Srečno, Kekec!

Učiteljice Sabina Jeklar, Ksenja Ašič in Ula Svetina
foto: Sabina Jeklar