V soboto, 8. 1. 2022, se je pet učencev naše šole udeležilo šolskega državnega prvenstva v smučarskih tekih. Tekmovanje je potekalo v Planici in bilo odlično organizirano. Dan je bil zelo mrzel, kar pa ni preprečilo veselega dogajanja na prizorišču.
Najprej so se na 2 kilometrsko progo podale učenke. Našo šolo so zastopale tri. Najboljša osma je bila Helena Rozman, ki je bila tudi daleč najmlajša tekmovalka sploh. Lara Žvan je osvojila trinajsto, Jasna Cundrič pa štirinajsto mesto. Za dekleti sta nastopila tudi fanta. Voranc Markič je bil enajsti, Matija Stanovnik pa dvajseti.
Omeniti velja, da so učenci tekmovali skupaj, torej od 1. – 9. razreda v eni kategoriji. Naši učenci so bili med najmlajšimi na tekmovanju. Kljub temu so se odrezali odlično in pridobili dragocene izkušnje za naprej.

Čestitke vsem in pogumno naprej!
Nejc Pogačnik

 

Dostopnost