Želja organizatorjev tega tekmovanja in tudi naše šole je, kako izboljšati prehranske navade naših otrok ( povečati uživanje rib, sadja, zelenjave, polnozrnatih žit in žitnih izdelkov, zmanjšati vnos trans maščob, nasičenih maščob, soli, sladkorja) in izboljšati tudi gibalne navade.

Mladi si želijo znanja o tej hudo naraščajoči bolezni. Z znanjem, ki ga pridobijo,  lahko pomagajo sebi in drugim, saj spoznajo dejavnike tveganja in posledice, če sladkorno bolezen dobijo. Veseli smo, da se je šolskega tekmovanja, ki je bilo v petek, 11. oktobra  udeležilo 19 učencev 8. in 9. razreda, kar 6 jih je prejelo bronasto priznanje.

To so:
Iza Medja in Mark Mencinger iz 9. a, Benjamin Gašperin in Karin Mihelčič iz 9.b, Jera Stanovnik iz 8.a in Iva Krkoč iz 8. b.

Benjamin Gašperin, Iza Medja in Iva Krkoč so se  v soboto 16. novembra udeležili državnega tekmovanja v Izoli. Vsi trije so dobitniki priznanj. Iza je prejela zlato, Iva in Benjamin pa srebrno priznanje v znanju o sladkorni bolezni.

Iskrene čestitke

mentorica Urška Beznik