Na Siciliji v mestu Comiso je od 20. do 25. oktobra 2019 potekalo mednarodno srečanje v sklopu projekta »Enhancing Book Reading«. Tema tega srečanja je bila poezija, zato je tudi naša skupina učencev predstavila predstavitev zanimivih slovenskih pesmi. Predstavili so Prešerna, Pavčka, Lainščka… Zaključili pa so s pesmijo, ki opeva branje. V prvem dnevu so nas učenci šole Instituto Comprensivo »G. Verga« sprejeli kar zunaj, potem pa izvedli kulturni program. Navdušili so nas predvsem z glasbo in plesom. Nadaljevanje dneva je potekalo v znamenju predstavitve pesmi sodelujočih dežel. Popoldan smo se srečali z županjo mesta, ter si ogledali zgodovinsko pomembni del mesta, znamenite cerkve. Naslednji dan smo obiskali mlin, učenci so v sodelovanju pripravljali pico, kruh in druga peciva. Popoldne smo obiskali knjižnico in prirodoslovni muzej. V sredo smo si ogledali Sirakuzo. Vodiči so nas seznanili z mnogimi zanimivimi zgodovinski dejstvi. Četrtkove delavnice so nas poučile o izdelavi papirja, popoldne pa smo obiskali Raguso z znamenitim gradom iz 14. stoletja in prizoriščem detektiva Montalbana, poznanega iz TV nanizanke.

Zaradi slabe vremenske napovedi so bile v petek vse ustanove zaprte in smo se morali držati okrog bivališč. Učenci so bili pri družinah, kjer so bili nastanjeni, zadovoljni. Prav tako s celotnim obiskom, saj smo imeli priložnost videti lepote Sicilije in preko skupnega programa v šoli spoznavati poezijo ostalih partnerskih narodov ter se ob skupnem delu na delavnicah in druženju ob sprehodih po mestih spoznavati.

Urška Repinc, Anita Zupanc, Mojca Rozman