Končno je posijalo sonce, zato smo se odpravili raziskovat travnik v bližini šole na Bohinjski Bistrici. V uvodu v učilnici smo si s pomočjo računalnika ogledali slike travnika in se pogovorili o njem. Nato pa škornje na noge in brž smo odšli na travnik za Filbom. Razdelili smo v tri skupine. Ena je raziskovala trave, druga cvetlice in tretja živali na travniku. Seveda smo pazili, da nismo gazili po travi. Cvetlice in trave smo po en primer prinesli v šolo, živali pa pogledali in izpustili nazaj v naravo, kjer so doma. V šoli smo po skupinah pripravili plakate. Kar nismo poznali cvetlic, trav in živali, smo pogledali v knjige. Plakate smo predstavili tudi ostalim skupinam. Res zabaven in poučen naravoslovni dan.

Polona O. Golobič