Otroški parlament se že drugo leto  ukvarja s temo Šola in šolski sistem. V ta namen so v sredo, 30. 1. 2019,  predstavniki otroškega parlamenta 8. in 9. razredov obiskali OŠ Simona Kosa Podbrdo. Prelevili so se v njihove učence in okusili radosti pouka na drugi strani Bohinjskih gora. Spremljali so organizacijo pouka in se učili, kakor so vajeni. Z izmenjavo z OŠ Podbrdo se v tem šolskem letu srečujemo prvič. Želimo si, da postane tradicionalna, saj so vtisi učencev in spremljevalk, Mine Pavliha in  mentorice otroškega parlamenta, pozitivni in spodbudni.

Za to neizmerno izkušnjo se zahvaljujemo vodstvu obeh šol, šolskemu skladu in predvsem učiteljem, ki so se trudili z nami. Veselimo se že obiska 15 učencev OŠ Podbrdo na naši šoli, v četrtek, 7. 2. 2019.

Martina M. Sabalić

foto: Mojca Kenda, učenka 8. razreda OŠ Podbrdo