Letošnji Evropski teden  mobilnosti smo začeli s kolesarskim izletom. Z učenci tretje triade izbirnega predmeta in učenci 4. razreda podružnične šole, ki obiskujejo krožek Športne abecede, smo se odpravili do Ribčevega Laza. Vsaka skupina je prikolesarila iz svoje smeri po kolesarski stezi. Skupaj smo se pomerili v zanimivi spretnostni vožnji. Krepili smo vezi med starejšimi in mlajšimi učenci.Na izletu smo zbirali foto in video gradiva, ki jih bomo kasneje v šoli obdelali in jih predstavili v namene ozaveščanja varnega kolesarjenja. Želimo si, da kolo postane ena izmed možnih alternativ učencev za prevoze na krajše razdalje, saj poleg koristi za zdravje, prinaša tudi ugodne vplive na okolje.

Monika Zupanc