1. in 2. junija 2018 je v Bohinju potekal že sedmi sestanek Parlamenta mladih, na katerem se je zbralo 60 dijakov in profesorjev osmih srednjih šol iz Slovenije, Hrvaške, Srbije ter Bosne in Hercegovine. Razpravljali so o trajnostnem turizmu kot priložnosti za razvoj Savskega bazena.

Učenke 9. razreda, Tinkara Bajrič, Iza Jensko, Kaja Marič, Lena Repinc, Varvara Titova in Kaja Zorč, so skupini udeležencem Parlamenta mladih Savskega bazena predstavile Bohinj, film o poplavah ter tablico za oznake visoke vode.

Ravnateljica Mojca Rozman jih je pozdravila na uvodnem srečanju v hotelu Kristal, mi pa smo jih skupaj s pomočnico ravnateljice Jano Komac sprejeli na naši šoli, nad katero so bili navdušeni.

Nataša Mrak

Foto: Nataša Mrak