Petek, 8. 6. 2018, je bil za naše predstavnike oddelčnih skupnosti prav poseben dan. Opremljeni z gradivom za sestanek z županom so se z mentorico, Martino M. Sabalić, odpravili na občino. Tam so jih poleg pogostitve pričakali podžupan, Jože  Sodja, Katarina Košnik in Nataša Fujs. Podžupan je z našimi učenci debatiral o aktualnih problemih glede mobilnosti v Bohinju. Učenci so podali ogromno razlogov in načinov, zakaj je potrebno v Bohinju uporabljati kolo, kako razbremeniti obalo jezera, podaljšati kolesarsko stezo, zgraditi dodaten most čez Savo Bohinjko ipd. Največ časa so se zadržali pri točki, ko so govorili o parkiriščih v Bohinju. Podžupan je navedel nekaj akcij, ki se bodo izvedle v bodoče in učencem je bil najbolj všeč brezplačen avtobus od Boh. Bistrice do Ribčevega Laza. Razpravljali so tudi o preureditvi prostora na tržnici v Bohinjski Bistrici, kjer bi učenci dodali več zelenja, klopce, talne luči. Veliko so imeli za povedati tudi o opremi na kolesarski stezi in o nevarnosti na cesti po Zgornji Bohinjski dolini. Dodali bi več otroških igrišč, predvsem v Jereki , Koprivniku in Gorjušah. V prihodnosti si želijo, da bi tako tujci kot domačini lahko uporabljali brezplačna (električna) kolesa, ki bi bila na voljo na vsaj petih točkah po Bohinju, najbolj pa so se zavzeli za predlog, če bi zopet vzpostavili električni tramvaj/vlakec do jezera, ki bi ohranjal čisto naravno okolje. Sestanek je potekal v prijetnem vzdušju, saj si je podžupan vzel veliko časa za razpravo in razlago predlogov. Pojasnil je tudi prednosti in težave, s katerimi se srečujejo pri uresničitvi  vseh želja. Predstavniki so se poslovili z željo, da se jim kakšen predlog uresniči, kakor so to dosegli prejšnje leto s knjigobežnico v Ceconijevem parku.

Šolski parlament je bil izveden v sklopu projekta Peš je IN, avto bo(HIN) – trajnostna mobilnost v Bohinju. Projekt sofinancira Ministrstvo za okolje in prostor iz sredstev Sklada za podnebne spremembe.

Dora Sabalič, 7.b

foto: Sara Gašperin, 7.b