V  petek, 18. 5. 2018 smo imeli učenci drugega razreda iz Bohinjske Bistrice in Srednje vasi kulturni dan. Seznanili smo se z dejavnostmi, ki potekajo v Kulturnem domu Joža Ažmana.

Učiteljica Mina Pavliha nam je povedala veliko zanimivega o gledališču. Tudi mi smo se prelevili v amaterske igralce in v pravih kostumih preizkusili svoje igralske sposobnosti.

Učiteljica Eva Vavroš nam je pokazala narodne noše, nam predstavila folklorne plese in nas vodila pri prvih plesnih korakih. Jan Štros nas je spremljal s harmoniko.

V sobi kjer ima vaje Bohinjska godba, so nam Klara, Jošt, Liza in Neža želeli čim bolj približati glasbo in njene lepote. Liza nas je povabila, da smo igrali na tolkala. Ko smo poskusili izvabljati kar najbolj prave zvoke iz flavte, klarineta in baritona je marsikateri učenec sklenil, da se bo vpisal v glasbeno šolo.

Ves čas smo bili polno zaposleni, počeli smo veliko zanimivih stvari in dan nam je prehitro minil.

Mihela Odar;   Foto: Mojca Odar