15. marca je potekalo šolsko tekmovanje iz matematike – evropski matematični kenguru. Tekmovali so učenci od prvega do devetega razreda. Tekmovalo je 193 učencev. V vsakem razredu je tretjina najbolje uvrščenih dosegla bronasto priznanje.Na državnem tekmovanju so lahko tekmovali  najbolje uvrščeni iz šolskega tekmovanja. Državno tekmovanje je potekalo 21. aprila v Kranjski Gori. Iz sedmega razreda so tekmovali Klemen Cvetek, Iza Medja, Benjamin Gašperin, iz osmega Urh Cerkovnik in Benjamin Komar in iz devetega Nejc Horvat, Lena Repinc in Varvara Titova. Vsi so zelo uspešno reševali zahtevne matematične naloge. Srebrno Vegovo priznanje so dosegli Klemen, Iza, Benjamin K., Urh, Lena in Varvara. Prav pri vrhu v državi sta Benjamin Gašperin (37. mesto od 515 tekmovalcev) in Nejc Horvat (16. mesto od 581 tekmovalcev) in s tem sta osvojila zlato Vegovo priznanje.

Po uspešnem reševanju matematičnih nalog smo šli še na Festival čokolade v Radovljico.

Vsem tekmovalcem čestitamo za lepe dosežke.

Mentorice Marija Cerkovnik, Marjeta Dobravec, Monika Zupanc