V petek, 20.4.2018, smo se prvošolci podali na izlet v Zgornjo bohinjsko dolino. Najprej smo obiskali vrstnike na podružnici in si ogledali pomembne zgradbe v Srednji vasi.  Naš osnovni namen je bil ogled »pričevalcev« preteklosti, zato smo šli peš v Studor in si tam ogledali Oplenovo hišo in stogove.  Poslušali smo tudi pripovedke o teh krajih in značilnosti življenja nekoč. V Oplenovi hiši nam je oskrbnica nazorno pokazala način kuhe v črni kuhinji, bili pa so zanimivi tudi drugi prostori. Izlet smo zaključili  s pohodom do Stare Fužine od koder smo se prijetno utrujeni in  polni vtisov z avtobusom vrnili v šolo.

Janja Cvetek

Foto: Bernarda Mikelj