Znano je stanje prijav za vpis v srednje šole  na dan 5. 4. 2018. Do 25. 4. 2018 lahko učenci prenesete svojo prijavo za vpis iz srednje šole, kjer jo imate sedaj, na drugo srednjo šolo. O prenosu prijave se posvetujte s starši in s šolsko svetovalno službo. Svetujem vam, da v primeru, ko imate prijavo na srednji šoli, kjer je preveč prijav in če nimate dobrega šolskega uspeha, pokličite v srednjo šolo njihovo šolsko svetovalno delavko in vprašajte, na katerem mestu ste glede na vaš šolski uspeh v sedmem in osmem razredu. Tako se boste lažje odločili, ali prenesete prijavo ali ne. V gorenjski regiji je preveč prijav na naslednjih programih: slaščičar (+5), medijski tehnik (+18), gimnazija Jesenice – športni oddelek (+12), Gimnazija Franceta Prešerna ( ekonomska gimnazija +17, ekonomska gimnazija športni odd.+6, gimnazija+20), Srednja tehniška šola Kranj ( mehatronik operater +6, tehnik mehatronike +8). V ljubljanski oz. osrednjeslovenski regiji pa je preveč prijav na več gimnazijah, veterinarski tehnik (+3), tehnik računalništva (+46), tehniška gimnazija (+8), frizer (+44), medijski tehnik (+31), farmacevtski tehnik (+3), kozmetični tehnik (+50), tehnik laboratorijske biomedicine (+8), zobotehnik (+21), tehnik oblikovanja (+50) in  zdravstveni tehnik (+39). Konkretno stanje prijav za vse programe si lahko ogledate TU.