Z učenci petih razredov smo, v okviru kolesarskega krožka, sodelovali na razpisu Varno na kolesu. Učenci so od septembra do marca izdelovali izdelke, ki so obsegale različne oblike ustvarjanja in učenja. Fotografirati ali posneti  so morali nevarne prometne točke na svojih šolskih poteh in jih predstaviti svojim sošolcem. Skupaj smo zbrali gradivo in sestavili video, ki smo ga poslali v ocenjevanje. V drugem sklopu pa so izdelovali izdelke za utrjevanje znanja o vedenju kolesarjev v različnih prometnih situacijah. Vsi so se zelo potrudili.

Izmed 15 sodelujočih šol iz gorenjske regije so naši učenci zbrali dovolj točk za 2. mesto. Vsi učenci so prejeli praktične nagrade, si prislužili izlet v Ljubljano, šola pa je prejela donacijo v vrednosti 200 evrov.

mentorica Monika Zupanc