Potovanje v Ortono je potekalo na deževen dan. Sproti smo si ogledali državico San Marino, od koder smo imeli lep razgled na italijansko pokrajino.
 V ponedeljek nas je pozdravilo sonce in po dobrem zajtrku smo se odpravili v srednjo šolo naših gostiteljev. Najprej so bile na vrsti predtavitve  učencev   iz vseh partnerskih šol. Pričeli so naši učenci Varja, Taisia, Karla in Benjamin. Prikazali so različne dejavnosti, ki potekajo na naši šoli in so povezane s temo projekta. V ospredju je bilo tokrat delo s starejšimi. Spregovorili so, kako preko obiskov v Domu starostnikov sv. Martina v Srednji vasi  premagujejo različne predsodke.  Prav tako v sklopu dejavnosti Simbioza izvajajo računalniški tečaj za starejše. Prikazali so tudi, kako potekajo dejavnosti na naši šoli, povezane  z  240 letnico  pristopa na Triglav in z drugo naravno in kulturno dediščino Bohinja. Veliko dejavnosti je povezanih s knjigo in učenci so izpostavili tiste od italijanskih avtorjev. Navezali so se tudi na  program Amnesty International, s katerimi bodo sodelovali na Noči knjige v aprilu. Sledilo je delo v delavnicah, kjer so uenčnci izražali stališča o predsodkih. Dan v šoli smo zaključili s karaokami.
Ekipa Erasmus+


Dostopnost