V letošnjem letu smo na zeliščnem vrtu postavili še štiri grede. Dve visoki gredi sta v obliki polža, ena v obliki kolesa in ena manjša za otroke v vrtcu.Visoki gredi v obliki polža so pomladi uredili učenci predmetne stopnje in vanju zasadili pretežno sredozemska zelišča kot so rožmarin, sivka, smilj…Zeliščno kolo so posadili učenci 5. a in 5.b razreda z razredničarkama. Zelišča so prinesli od doma. Ta dan so se jim pridružili tudi stari starši. Pomagali so napolniti vse nove grede s sekanci, vejami in prstjo. Delo je potekalo zelo dobro in v dobrih parih urah je bilo vse urejeno in posajeno. Pred šolo smo posadili tudi dve lipi, ki so nam jih podarili iz Čebelarske zveze Slovenije. Za šolo pa smo posadili tudi jablane in tako uredili del prostora, ki zajema sadni vrt. Poleti smo zalivali zelišča, na njih je bilo opaziti precej čebel in metuljev. V jeseni smo zelišča pobirali. Učenci so z učiteljicami pripravili zeliščne sirupe, ki smo jih z veseljem popili pri šolski malici. Zelišča smo dali sušiti in sedaj bomo iz njih pripravljali različne izdelke. Iz začetnih korakov nas učitelje in vzgojitelje vodijo ideje naprej, da bi vrt vse bolj postajal prostor za izkustveno učenje vseh učencev in otrok v vrtcu.

Vodja tima za zeliščni vrt                                           Pavlina Zorman