V petek, 6.10.2017, smo se učenci šolskega parlamenta odpravili na občino na srečanje z županom. Z mentorico, Martino M. Sabalić, smo se pripravili na pogovor o letošnji temi otroškega parlamenta, Šola in šolski sistem, v sejni dvorani pa je pogovor odlično vodila ga. Iva Lapajne. Vsi učenci smo povedali kar nekaj predlogov za izboljšanje naše prihodnosti v Bohinju. Predlagali smo izboljšave po vaseh (npr. igrišča, ogledala na cesti …). Učenci 9. razreda smo predlagali organizacijo več družabnih dogodkov, kot so družabni večeri in podobno, saj si želimo druženja tudi izven šolskih zidov. Nad obiskom pri županu smo bili vsi zelo navdušeni. Na hitro smo si ogledali tudi nov fitnes na prostem in omenili novo knjigobežnico v Ceconijevem parku, za katero smo lansko šolsko leto glasovali ravno mi. To pa nam pove, da tudi glas mladih velja in s tem smo vsi otroci zelo zadovoljni. Želimo si, da nas bodo na občino še kdaj povabili, saj smo se odlično počutili.

Tija, Varja, Emiliya in Kaja, predstavnice 9. razreda

Foto: Mina Pavliha