V soboto, 27. maja 2017, se je tudi naša šola pridružila mnogim tržnicam, ki so popestrile prvo soboto festivalskega dogajanja. Na Veglju ob Bohinjskem jezeru so čebelice vabile obiskovalce na našo stojnico, kjer smo predstavili naš zeliščni vrt, ki smo ga v zadnjih dveh letih uredili za šolo. Poleg fotografij nove pridobitve smo predstavili tudi izdelavo sirupov, ki jih bomo v prihodnje izdelovali iz zelišč in rastlin, ki rastejo na našem zeliščnem vrtu, tokrat pa smo jih izdelali iz rastlin, ki rastejo v naši okolici, saj naše še niso dovolj velike. Za predstavitev hvala Izi, Tiji in Kaji.
Učenci podružnične šole so predstavili izdelovanje venčkov iz cvetlic.
Obiskovalcem smo ponujali mnogo raznolikih, uporabnih in zanimivih izdelkov, v zameno zanje pa smo jih prosili, naj prispevajo v šolski sklad, ki skrbi za nakup nadstandardne opreme, za financiranje dejavnosti, ki niso obvezen del izobraževalnega programa ter nudi pomoč nadarjenim in socialno šibkejšim učencem.
Anita Zupanc