Tretji dan mobilnosti E+ v romunskem mestu Macin so učenci preživeli v izobraževalno-ustvarjalnih dejavnostih, ki so potekale v prostorih osnovne šole.

V dopoldanskem času so se naučili osnovnih sporazumevalnih  fraz v romunskem jeziku, prek vprašanj pri kvizu pa so spoznavali glavne znamenitosti partnerskih dežel.

Učenci so z dramatizacijo, ki so jo pripravili že pred srečanjem v Romuniji, predstavili svoj pogled na premagovanje ovir med nami. Melisa, Urška, Arta in Maks so zaigrali prizor iz knjige Vinka Möderndorferja Kit na plaži in poudarili vrednost prijateljstva ter sprejemanja drugačnosti brez predsodkov.
Sledili sta dve delavnici – fantje so tiskali napise z logotipi projekta na majice, ki so jih pozneje razdelili vsem sodelujočim. Dekleta pa so s pomočjo domačink – upokojenih učiteljic spoznavala tradicijo romunskega vezenja. Po delavnicah smo se zbrali v šolskem parku, kjer smo s teleskopi opazovali Sončeve pege.
Pester dan smo zaključili z obiskom okrožnega sodnika, ki nas je podučil o posameznih državljanskih pravicah in ukrepih v primeru njihovega kršenja.
Bohinjska ekipa E+

Foto: M. H. Logar in J. Kašca