Na Evropski vasi v Radovljici smo 9. maja letos predstavljali tri države: Litvo, Romunijo in Madžarsko. Kljub temu, da jih sprva nismo dobro poznali, saj ne spadajo med najbolj opevane evropske države,
smo se o njih veliko naučili in jih zelo lepo predstavili.
Na naše stojnice so vabili slikoviti napisi držav ter vonj po okusnem pecivu. Po ogledu vseh izdelkov so obiskovalci lahko preverili poznavanje držav z reševanjem križank ali igro spomin. Bolj športno navdahnjeni so v Litvi poskušali zadeti koš, v Romuniji pa obudili spomine na slavno gimnastičarko Nadio Comaneci. Vse tri države so z glasbeno-plesnim nastopom predstavili učenci izbirnega predmeta glasbeni projekt, kar si lahko ogledate v VIDEU. Na dogodek smo se pripravljali z aktivnostmi tako na matični kot podružnični šoli. Nastali so lepi izdelki, ki si jih lahko ogledate v avli šole in na slikah. Morda pa smo vas navdušili, da boste te države kdaj tudi obiskali.

Nataša Mrak

foto: Alenka Rozman