V soboto, 6. maja od 8.00 do 11.00 vas vabimo na sejem sadik, ki so jih vzgojili naši učenci s pomočjo svojih mentoric.  Prodaja sadik bo na tržnici v Boh. Bistrici. Vsa dela vzgoje od semena do sadik so potekala v okviru projekta Mednarodni festival alpskega cvetja pri pouku, izbirnih predmetih in krožkih. Letošnja tema festivala so čebele, zato smo vzgajali predvsem medonosne rastline. Med njimi pa še nekaj za vrt in naše brbončice.

Naša ponudba:

  • Grobelnik in vzhodna črnika– okrasni cvetlici,
  • Žajbelj, bazilika in navadni komarček – dišavnice,
  • Pegasti badelj – zdravilna rastlina,
  • Paradižnik novosadski jabučar in red pear,
  • Buče hokaido,…

Sredstva, ki jih bomo s tem zaslužili, so namenjena za šolski sklad. Z njim financiramo različne dejavnosti, ki jih kot dodatno, nadstandardno ponudbo pripravimo za naše učence. Vsak je večkrat v času šolanja deležen sredstev iz tega sklada. Nekaj sredstev pa seveda namenimo socialno šibkejšim družinam.

Vidimo se torej v soboto, če nam bodo sadike ostale, pa vas bomo povabili na še en sejemski dan.

Učiteljica Nežka Košnik

Dostopnost