javni sklad za razvoj kadrovNa spletni strani Javnega sklada RS za razvoj kadrov in štipendije je izšel Javni razpis za dodelitev štipendij za deficitarne poklice za šolsko leto 2017/2018. Štipendije za deficitarne poklice so namenjene dijakom, ki se izobražujejo za poklice, za katere je večje povpraševanje kot je izšolanih ljudi. Vlogo bo možno oddati od 15. 6. 2017 do 20. 9. 2017.  Štipendijo lahko pridobijo dijaki, ki se bodo prvič vpisali v 1. letnik za poklice, ki so deficitarni:  kamnosek, mehatronik operater, izdelovalec kovinskih konstrukcij, inštalater strojnih inštalacij, oblikovalec kovin orodjar, elektrikar, avtokaroserist, pek, slaščičar, mesar, tapetnik, mizar, zidar, tesar, klepar, izvajalec suhomontažne gradnje, slikopleskar, gozdar in dimnikar. Več o razpisu si preberite TU.