IMG_20160927_095303Na lepo, sončno dopoldne smo se v torek, 27. 9., sedmošolci z razredničarko Natašo Stare in učiteljicami Marijo Heleno Logar, Špelo Košutnik ter Urško Repinc odpravili na prvi kulturni dan. Iz zjutraj še meglenega Bohinja smo se najprej odpeljali proti Radovljici. Tam smo obiskali knjižnico A. T. Linharta. Ne le, da so nam v knjižnici pripravili zanimiv program, prav vsi sedmošolci so v okviru projekta Rastem s knjigo brezplačno prejeli tudi knjigo Vinka Möderndorferja Kit na plaži. Pot smo nadaljevali skozi Begunje, mimo cerkve sv. Urha, muzeja Avsenik, tovarne Elan ter graščine Katzenstein do gradu Kamen. Spoznali smo zgodovino gradu in okolice, nato pa so učenci predstavili svoj kulturni program. Na slikovitem prizorišču so učenci po skupinah predstavili pesmi in dramatizacije na temo Pegam in Lambergar. Na odru gradu Kamen so se odlično izkazali in poželi številne aplavze.

Špela Košutnik

Foto: Urh Cerkovnik in Nataša Stare