5.aprila je na Biotehniškem centru Naklo potekalo 25. srečanje mladih raziskovalcev srednjih in osnovnih šol Gorenjske. Naša šola je predstavila dve raziskovalni nalogi.

Nalogo Studorski kozolec – stog v turistični ponudbi Bohinja so predstavile Ajda Arh, Alja Arh in Martina Triplat Kukić iz 9. razreda. Mentorici sta bili Urška Repinc in Nataša Mrak. Naloga je dosegla 2. mesto na področju Ekonomija ali turizem.

Raziskovalna naloga Popotovanje od lesa do oglja avtorjev Lize Marcele Kunstelj, Aljaža Rožiča in Urbana Stareta iz 8. razreda z mentoricami Marijo Heleno Logar, Urško Beznik in Moniko Zupanc pa je dosegla prvo mesto na interdisciplinarnem področju. Z nalogo so se uvrstili še na državno srečanje mladih raziskovalcev v Murski Soboti.