V letu, ko praznujemo 25. rojstni dan naše države, tudi na naši šoli poteka veliko dejavnosti, s katerimi ta pomemben dogodek obeležujemo.

V začetku junija, preden so nas zapustili devetošolci, smo medse povabili gospo Rosvito Pesek, ki jo večinoma poznamo kot televizijsko novinarko, znano voditeljico Odmevov. Dogodke ob osamosvojitvi Slovenije je spremljala v živo, to temo podrobno raziskala in napisala že več člankov in knjig, za nas pa jih je strnila v glavne točke ter jih povezala z zgodovinskimi posnetki.

Učenci zadnje triade so predavanje pozorno spremljali, odgovarjali na vprašanja in izkazali veliko znanja o tej temi. Tudi predavateljica je bila nad njimi navdušena.

Prav je, da poznamo zgodovino naše države in smo nanjo še posebej ponosni ob pomembnih obletnicah, kot je letošnja.

Nataša Mrak