????????????????

Učenci iz 3. in 4. razreda iz Srednje vasi in učenci 4. in 5. razreda iz Bohinjske Bistrice, ki obiskujejo interesno dejavnost podmladek Rdečega križa, so se udeležili Tabora mladih članov RK v Radovljici. Poleg prijetnega druženja z učenci iz ostalih šol, so sodelovali tudi pri poučnih dejavnostih. Preko risanke Prostovoljček, so se seznanili kdaj in zakaj je pričela delovati humanitarna organizacija Rdečega križa, spoznali so postopek oživljanja odraslega človeka, otroka in dojenčka, videli so kako deluje defibrilator, učili so se oskrbovati rane in mobilizirati prizadete dele telesa. Na koncu so obiskali tudi centralno skladišče v Radovljici in se čudili nad urejenostjo, saj so bile stvari v policah zložene tako, kot v pravi trgovini.

Ugotovili so, da se dobro počutijo takrat, kadar lahko pomagajo ljudem v stiski.

Mihela Odar

Foto: Alenka Rozman