V soboto, 23. 1., je v Tržiču potekalo državno tekmovanje Mladina in gore. Tekmovanja se je udeležilo 22 štiričlanskih ekip mladih planincev z osnovnih šol, ki so zbrale dovolj točk na regijskem tekmovanju. Z naše šole se je naprej uvrstila ekipa osmošolcev ( Mia Arh, Aljaž Cvetek, Luka Kalita, Vid Stanovnik), ki je na koncu zasedla odlično 7. mesto. Letos so prvič tekmovali tudi srednješolci. Nastopilo je 22 dvočlanskih ekip. Bohinj sta zastopali dve ekipi iz PD Srednja vas in dve iz PD Bohinjska Bistrica. Dve ekipi sta se uvrstili v finale in na koncu zasedli odlično 5. in 6. mesto. Vse ekipe najprej rešujejo test, potem pa morajo ekipe, ki se uvrstijo v finale, pokazati še praktično znanje. Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo za lepe uvrstitve!
Tekmovanje pa je le zaključni del priprav, kjer mladi planinci pridobivajo znanje, ki je pomembno za varno hojo v gorah. Veseli smo, da radi sodelujejo tudi srednješolci, ki so bili že v osnovni šoli aktivni planinci, da pomagajo pri pripravah na tekmovanje, pri izletih, taborih, glasilu Bohinjčki planinčki, … Hvala tudi vsem, ki so kakorkoli pripomogli k udeležbi in h kvalitetni pripravi na tekmovanje: Katarini Čufer, Andreju Rožiču, MO PD, PD srednja vas in PD Bohinjska Bistrica, OŠ dr. Janeza Mencingerja. Hvala vsem za podporo!

Mentorice: Urša Rožič, Monika Zupanc, Martina Kalita