V ponedeljek, 28. septembra 2015, smo se šestošolci že navsezgodaj z vlakom odpeljali skozi predor do vasi Hudajužna. Od tam smo pot nadaljevali navkreber po poti mimo senožet in gozdov do vasice Zakojca, kjer stoji hiša, kjer je svojo mladost preživel France Bevk.

Po vodenem ogledu hiše smo se ustavili še na bližnjem travniku, kjer smo si ogledali lutkovne predstave, dramatizacije in pesmi, ki so jih uprizorili in zapeli šestošolci na temo Pastircev. Učenci in učenke so pripravili tudi nekaj pastirskih iger. Imeli smo se lepo, malo nas je prepihal veter in malo nas je obsijalo sonce, predvsem pa smo v senožetih bolj pristno doživeli lepote naše Slovenije in okusili vsakdan pastircev, ki so se v Bevkovih časih tam okrog podili za ovcami.

Urša Rožič