V petek, 9. 3., smo se vsi četrošolci in petošolci odpravili v Cankarjev dom na ogled predstave Gorjanci. Igralke so nam prikazale mistično, čudežno okolje Gorjancev, ki se dogaja v času kresne noči, ko je vse mogoče. Ambient Štihove dvorane Cankarjevega doma nas je posrkal vase, zato nas je konec skoraj presenetil. Celo uro smo uživali v pripovedi, glasbi, zvočnih in svetlobnih efektih in skupaj z bajeslovnimi liki (vilami, volkodlakom, velikanim, čudodelni vodi, nenavadnim drevesom in prapotjo) doživeli neprecenljive trenutke. Po predstavi smo se odpravili na ogled srediča Ljubljane oz. v Narodno univerzitetno knjižnico, kjer smo si ogledali še razstavo ob 70-letnici slovenskega filma Vesna.

Martina Mašić Sabalić
foto: Martina MS, Eva Vavroš