21. marca je potekalo šolsko tekmovanje iz matematike – evropski matematični kenguru. Tekmovalo je 170 učencev od prvega do devetega razreda. V vsakem razredu je tretjina najbolje uvrščenih dosegla priznanje.

DRŽAVNO TEKMOVANJE je potekalo 13. 4. V Lipnici. Tekmovalo je sedem učencev naše šole: Adam Žerovec iz petega razreda, Katja Cvetek in Matevž Andrej Markun iz šestega razreda, Benjamin Gašperin in Jan Štros iz osmega razreda, Benjamin Komar in Maja Rozman iz devetega razreda.

Vsi so zelo uspešno reševali zahtevne matematične naloge.

Srebrno Vegovo  priznanje so dosegli : Katja Cvetek, Jan Štros in Benjamin Komar.

Prav pri vrhu v državi sta Adam Žerovec (39. mesto od 455 tekmovalcev) in Benjamin Gašperin (45. mesto od 581 tekmovalcev) in s tem sta osvojila zlato Vegovo priznanje.

Priznanje Diamantni Kenguru prejmejo tisti osnovnošolci v zaključnem razredu šolanja, ki so v svojem osnovnošolskem šolanju vedno uspeli osvojiti bronasto priznanje na tekmovanju Mednarodni matematični Kenguru. To je uspelo Benjaminu Komarju.

Po uspešnem reševanju matematičnih nalog smo šli še na Festival čokolade v Radovljico.

Vsem tekmovalcem čestitamo za lepe dosežke.

Mentorice: Marinka Soklič, Marija Cerkovnik, Marjeta Dobravec, Monika Zupanc