V tem tednu so prvošolci opravili smučarski tečaj na Kozjem hrbtu. V šoli spodbujamo športne aktivnosti učencev med drugim tudi smučanje, saj so zimski športi tradicija v Bohinju. Smučanje je odlična dejavnost za otroke, saj spodbuja telesno aktivnost, koordinacijo in ravnotežje. Redna telesna dejavnost pozimi lahko prispeva k zdravemu razvoju mišic, kosti in srčno- žilnega sistema pri otrocih, v teh dneh pa se lahko izognemo tudi kakšni respiratorni okužbi. Učenci so na snegu zelo uživali in pridobili kar nekaj smučarskega znanja. Upamo, da bo smučanje šport, ki  jih bo spremljal skozi mladost in še naprej.

Zahvaljujemo se tudi zunanjim učiteljem smučanja: Petru Žnidarju, Roku Jensterle, Maruši Malej in Jaku Erženu, da smo lahko izvedli tečaj. Zahvala tudi Igorju Sodji, ter ostalim delavcem na smučišču, ki so bili pozorni na naše najmlajše in nam pomagali pri naših začetnih težavah na vlečnici.

Učiteljica športa: Maja Velički