V maju je potekalo šolsko in državno tekmovanje Logična pošast. Tekmovanje je vključevalo nabor logičnih ugank, ugank z vzorci, matematičnih problemov in različnih izzivov, ki so zahtevali analitično razmišljanje ter spretnost reševanja problemov. Letos se je šolskega tekmovanja udeležilo 49 učencev od šestega do devetega razreda, 7 pa se jih je uvrstilo na državno tekmovanje.

Na šolskem tekmovanju je bronasto priznanje osvojilo 30 učencev, učenci  Nik Koren iz 6. razreda, Ana Rožič iz 7. razreda in Ana Mikelj iz 8. razreda pa celo biserno priznanje.

Na državno tekmovanje so odšli Tinkara Smukavec in Nik Koren iz 6. razreda, Ana Rožič in Lucija Cvetek iz 7. razreda in Neža Habjan in Ana Mikelj iz 8. razreda. Nik in Lucija sta osvojila srebrno priznanje.

Vsem tekmovalcem čestitamo.

mentorice Katarina Dobravec, Marjeta Dobravec in Monika Zupanc