V sklopu projekta Erasmus+ Obogatimo naše delo je skupina treh učiteljic naše šole obiskala partnersko šolo v mestu Myszkow, v pokrajini Šlezija na Poljskem. Šola Nr. 5, ki se imenuje po pisatelju H. Sienkiewiczu, je po številu učencev primerljiva z našo. Šoli sta v preteklosti že sodelovali v projektu Spodbujanje branja knjig. Letos pa smo s sledenjem na delu izmenjali primere dobrih praks. Izmenjava je potekala od 12. do 14. aprila 2023.

Vodja projekta na šoli nam je predstavila poljski šolski sistem, ravnateljica pa delovanje njihove šole. Sodelovali smo pri pouku, obiskali smo župana mesta Myszkow in se pogovorili o načinu sodelovanja s šolo in financiranja le te. V mestni knjižnici smo imeli srečanje z vodstvom in zaposlenimi, kjer smo primerjali dobre in malo manj dobre prakse. Ve

selimo se sodelovanja z njimi tudi v prihodnje.

Besedilo in foto: ekipa Erasmus+