Naša šola je še vedno vključena v tri projekte Erasmus+. To so: Spodbujanje branja knjig, Folklora in tradicija in Branje z(a) zabavo. Prvo omenjeni projekt bi konec šolskega leta že zaključili, če nam covid-19 ne bi preprečil izvedbe vseh aktivnosti. Omogočeno nam je bilo podaljšanje projekta za eno šolsko leto, v katerem želimo izvesti še aktivnosti, ki so bile načrtovane za konec prejšnjega šolskega leta. Podaljšali smo tudi ostala dva projekta. Ko nas je v pomladi nepričakovano doletela nalezljiva bolezen covid-19, smo imeli ravno na naši šoli že vse pripravljeno, da bi izvedli en teden skupnega programa s partnerskimi šolami, ki sodelujemo v projektu Folklora in tradicija. Upamo, da nam bo to in seveda tudi ostale načrtovane aktivnosti,  omogočeno v tem šolskem letu.

V mesecu oktobru smo se, tako kot lansko leto, priključili šolam, ki so v sklopu Erasmus dni, pripravile različne dogodke, s katerimi poskušamo širiti razumevanje programov, skupno rast in razvoj. Našo šolo smo tako postavili na širši evropski zemljevid (tukaj) – tako kot še 30 drugih projektov v Sloveniji. Erasmus dnevi so potekali od 15. do 17. oktobra. V šolski avli je pripravljena razstava, ki odraža tematiko naših projektov. V sklopu projekta Spodbujanje branja knjig so učenci ustvarjali likovne izdelke na temo pandemije covid-19. Največ glasov sta prejela Ajda Sodja iz 9.b in Vasja Zupanc iz 7.b, tretje mesto je zasedla Iva Krkoč iz 9.b četrto mesto je pripadlo Katji Smukavec iz 7.a, peto mesto pa Levu Krkoču iz 6.a. Učenci izbirnega predmeta Šolski radio so pripravili radijsko oddajo, v kateri so bili rezultati likovnega natečaja tudi razglašeni.

Dostopnost