Tina Bučar in Maja Rozman, učenki 9. razreda sta z vztrajnim delom ter odlično predstavitvijo in odgovori na vprašanja komisije dosegli srebrno priznanje in se uvrstili med najboljše mlade raziskovalce  v Sloveniji.

3. aprila je na Biotehniškem centru Naklo potekalo 28. srečanje mladih raziskovalcev srednjih in osnovnih šol Gorenjske. Naša šola je predstavila raziskovalno nalogo z naslovom Geografske uganke/zanke v besedilih pesmi.

Učenki Tina in Maja sta svoje delo odlično opravili ter se uvrstili najprej v prvi in nato še v drugi krog državnega tekmovanja. Na 53. srečanju mladih raziskovalcev Slovenije v Murski Soboti sta 14. maja 2019 nalogo predstavili še enkrat in prejeli srebrno priznanje za raziskovalno nalogo na področju geografija ali geologija.

Vsem učencem od 4. do 9. razreda se zahvaljujemo za sodelovanje pri nalogah. Rezultate naloge si lahko ogledate tukaj.

V galeriji lahko vidite nekaj utrinkov iz raziskovanja.

Nataša Mrak