»Spoznaj samega sebe«, se glasi napis na Apolonovem svetišču v Delfih. Tej misli so sledili sedmošolci na projektnem dnevu, ko so spoznavali preteklost starih Grkov, ki je nenazadnje tudi del naše preteklosti. Pri športni vzgoji so se pomerili v nekaterih disciplinah starih olimpijskih iger, pri geografiji so s pomočjo računalniškega programa v zemljevid vrisali glavne znamenitosti stare Grčije, pri zgodovini so se prelevili v navijače na olimpijskih igrah ter izbrali maskoto. Pri slovenskem jeziku pa so odkrivali čudovit svet grških bajk, ki so še danes neprecenljiva zakladnica zgodb. Za grško vzdušje pa je bilo poskrbljeno tudi pri malici, saj so se učenci posladkali in osvežili s figami in grozdjem, ki sta bili pogosta hrana v antični Grčiji.
Učiteljica Lucija Markelj Jensko