Na šolskih tekih 23. Ljubljanskega maratona je našo šolo zastopalo 32 učenk in učencev od 6. do 9. razreda, ki so morali premagati 1800 metrov dolgo pot po središču Ljubljane, ter en petošolec. Udeležba na dogodku ni bila namenjena samo tekmovanju, ampak smo želeli poudariti pomen zdravega življenjskega sloga in športnega druženja. Tekmovalci so bili odločni in so kljub deževnemu jutru v Bohinju vstopili na avtobus za Ljubljano, kjer jih je pogrelo sonce, ogrevanje pred tekom in veliko zadovoljstvo po uspešno pretečenih metrih.

Kot šola smo se uvrstili na zelo dobro 22. mesto od 75 sodelujočih šol, predvsem pa smo v teku in navijanju uživali.

Rezultati so objavljeni na spletni strani Ljubljanskega maratona. Učiteljice čestitamo vsem pogumnim tekačem in se veselimo prihodnjega Ljubljanskega maratona.

Nataša Mrak