Zadnji športni dan drugošolcev je poleg gibanja na svežem zraku in opazovanju narave, tudi zaživel tudi v kulturnem in planinskem duhu. Začel se je z meglenim, oblačnim in nekoliko mrzlim jutrom, ki pa se je spreobrnil v jasen, sončen dan.Pot se je pričela pri Planinskem domu Savica. Po stopnicah smo se povzpeli proti slapu Savica. Nekaj časa smo namenili občudovanju slapu in njegove mogočnosti, ki se je kazala v izjemni glasnosti, rahlem pršenju vode in hladnem vetriču. Tu smo spoznali del pesmi Franceta Prešerna, Krst pri Savici. Nato smo odšli nazaj proti planinskemu domu, kjer smo imeli malico. Pot se je nadaljevala po gozdni poti v dolino. Opazovali smo naravo, prisluhnili zvokom narave in ptičjemu petju ter spoznali planinske oznake in planinska pravila. V Ukancu smo za trenutek obsedeli ob jezeru. Nazadnje smo si ogledali potok Savica ter odšli proti otroškemu igrišču. Tam nas je čakal avtobus, ki nas je odpeljal v šolo.

Več si lahko ogledate v GALERIJI.

Eva Vavroš