V ponedeljek. 27. 5. 2017, sta se Tija Klemenčič in Urh Cerkovnik, predstavnika otroškega parlamenta, udeležila 27. nacionalnega otroškega parlamenta v Ljubljani. Skupaj s Saro in Mihom z Jesenic sta predstavljala sta našo šolo in našo regijo. Urh je sodeloval v debati, Tija pa se je prelevila v novinarko.Srečanje se je pričelo tako, da so otroci  potrdili dnevni red, izvolili novega predsednika 27. otroškega parlamenta in pričeli z razpravo. Debatirali so o temi Otroci in načrtovanje prihodnosti. Pri tem so se dotikali okolja, vrednot, diskriminacije in še marsikaj. Na visoke goste so naslovili konkretna vprašanja, a z njihovimi odgovori niso bili vedno zadovoljni. Izkazalo se je, da v šolstvu in šolskemu sistemu vidijo veliko pomanjkljivosti, zato ni čudno, da so to temo izbrali za 28. OP.

Več o delu otroških delegatov in novinarjev ste lahko spremljali pri dnevnih novicah, še več o zasedanju pa bodo predvajali v petek ob 18.00 na programu SLO1 v oddaji Infodrom in na televiziji TV3 v soboto, 3. 6. 2017 ob 9.00.

Martina MS, mentorica OP

foto: Tija Klemenčič, Martina MS, Polona Škufca