simbiozaV mesecu februarju smo v sklopu projekta Simbioza šola na naši šoli pripravili brezplačne delavnice računalništva za starejše občane, za naše babice in dedke. V petih srečanjih se je dvanajst udeležencev seznanilo z urejanjem besedila, iskali so informacije po spletu, uporabljali elektronsko pošto in se seznanili s prenosom slik z elektronskih naprav. Pri tem so jim pomagali učenci  7., 8. in 9. razreda: Arta Durmishi, Manja Zupanc, Urh Cerkovnik, Varja Titova, Rok Fajfar, Marcel Komar, Karla Stare, Tina Bučar, Jaka Kordež, Andraž Korošec, Benjamin Komar, Luka Kovačič, Nik Rebolj, Jan Šubelj, Anže Pikon, Branko Vranješ in Jošt Strgar in učitelji naše šole: Martina Mašić Sabalić, Andreja Rozman, Mina Pavliha, Lucija Markelj Jesenko, Ivo Korošec, Nataša Mrak, Monika Zupanc in Marjeta Dobravec.

Zakaj smo se pridružili projektu Simbioza šola? S tem želimo podpirati  medgeneracijsko sodelovanje, prostovoljstvo, vzajemno spoštovanje in dobrodelnost. Zavedamo se pomembnosti vseživljenjskega učenja in povezovanja z lokalnim okoljem. Prepričani smo, da bo pridobljeno znanje udeležencem v pomoč pri vsakdanjem življenju.

Hvala učencem, učiteljem, društvu upokojencev za pomoč pri organizaciji in še posebej vsem udeležencem delavnic!

Marija Kikelj,koordinatorica projekta Simbioza šola na OŠ dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica

Dostopnost