parlament_delavnice (1)Na prvi februarski dan smo si učenci razredne stopnje matične osnovne šole in predstavniki oddelčnih skupnosti podružnične šole ogledali predstavo Pojdi z menoj na časovni stroj v izvedbi Ekološkega- kulturnega društva Za boljši svet iz Maribora.Predstava se je dotikala letošnje teme otroškega parlamenta, Načrtovanje prihodnosti. Na konkreten in zanimiv način smo lahko pokukali v našo prihodnost ter dobili nalogo, da prihodnost oblikujemo mi sami. Igralci o tem pravijo: “Predstave in delavnice na preprost, a učinkovit, način vzbujajo v otrocih in mladostnikih zanimanje za lepote življenja in narave ter v njihovih srcih razvijajo človeške vrednote. Naša delovna področja tematsko zaobjemajo izobraževanje mladih na temo vrednot, človekovih pravic, etike, ekologije, zdravja in preventive, medkulturnega dialoga, nenasilja ter kulture.” Več o temi so spoznali še predstavniki oddelčnih skupnosti na delavnicah za predmetno in razredno stopnjo.  Učenci 9. razredov pa so se na delavnici  Jaz in ti o ljubezni  “veselili spoznavanja drugega ter odkrivali kako doživeli svoje telo in naravne potrebe na zdrav, ljubeč in prijazen način”. Utrinke z delavnic si lahko ogledate TUKAJ.

Martina M. Sabalić, mentorica otroškega parlamenta