papirZbiralna akcija papirja in tekstila bo potekala od 5. 10. do 9. 10. 2015, vsak dan med 8.00 in 18.00 uro.  Na parkirišču pred osnovno šolo na Bohinjski Bistrici bo postavljen zabojnik za papir, tekstil pa boste zloženega v plastičnih vrečah odlagali v šolski garaži poleg zabojnika za papir.

Med tekstilne odpadke spadajo ženska, moška in otroška oblačila, čevlji v parih, posteljnina,
odeje, rjuhe, brisače, spodnje perilo, pokrivala, torbice in nahrbtniki, perilo ter plišaste igrače. Med zbrani tekstil pa ne sodijo prešite odeje, vzglavniki, preproge, vzmetnice, dežniki, trde igrače in koščki tekstila, ki se ga ne da ponovno uporabiti, predelati ali reciklirati.

Prosimo, da vsak, ki prinese papir,  označi učenca v zvezek ob zabojniku.
Tekstil bomo oddali zadrugi Dobrota, zbrana sredstva od prodaje papirja pa bodo nakazana na šolski sklad. Ker imajo vsi otroci koristi od šolskega sklada, je zaželeno, da vsak  prinese vsaj nekaj odpadnega papirja. Seveda pa se veselimo vseh tistih, ki že vsako leto pridno polnite zabojnik.

Karmen Zupan