Comenius večstransko šolsko partnerstvo

Comenius šolska partnerstva želijo povečati evropsko dimenzijo izobraževanja s pomočjo sodelovanja šol v Evropi. Učencem in učiteljem pomagajo doseči in izboljšati določena znanja in spretnosti,  ne samo na področju teme projekta, temveč tudi na področju timskega dela, odnosov med ljudmi, planiranja in izvajanja projektnih aktivnosti ter uporabi informacijsko komunikacijske tehnologije. Sodelovanje v partnerstvu šol iz različnih držav ponuja tudi priložnost komuniciranja v tujem jeziku in izboljša motivacijo za učenje jezikov.
Glavni cilj večstranskih šolskih partnerstev je prispevati k mednarodnemu sodelovanju izobraževalnih organizacij (od vrtca do srednješolske ravni). Projekt je lahko osredotočen na učence ali na šolo. Projekt sestavljajo načrtovane lokalne in mednarodne aktivnosti na določeno temo.

Naslov našega dvoletnega projekta, v katerem sodelujejo še šole iz Portugalske, Turčije, Češke in Finske je ogrožena biotska pestrost Evrope (Endagered Biodiversity of Europe: EBE).

V dveh letih se zvrstijo obiski učencev in učiteljev na šolah iz vseh omenjenih dežel.

Vodja projektnega tima je Urška Repinc.

Pomladanske urice v Novi Gorici

Bohinjci smo vedno veseli, kadar se lahko z vlakom odpravimo skozi tunel na Primorsko. Prav nič drugače ni bilo, ko pred prvomajskimi počitnicami odpravili na pravo mesto, na skupno mednarodno mejo in Kostanjevico. Sprehodili smo se  po Novi Gorici, se vzpeli na Kostanjevico, kjer nam je kustosinja odlično predstavila cerkev, grobnico Borbonov, knjižnica s pomembno slovensko Bohoričevo slovnico ter seveda rožni vrt, ki nas je vse očaral.

Martina M. Sabalić
foto: Eva Vavroš, Martina MS

Zlata tržnica Mravljišča

V sredo, 24. 5. je potekal 38. festival Turizmu pomaga lastna glava v Mercator centru Domžale. Učenci izbirnega predmeta turistična vzgoja so predstavili in promovirali turistični spominek in sladico Mravljišče. Prejeli smo zlato priznanje za sodelovanje, zlato priznanje za najboljšo turistično nalogo in zlato priznanje za najboljšo predstavitev na tržnici. S tem smo se uvrstili na zaključno turistično tržnico, ki bo 16. 5. v Medvodah.

Mentorji: Eva Vavroš, Nina Kožar Mencinger
Martina Mašić Sabalić, Anže Krek

Živalski vrt v Ljubljani

Z učenci 1. razredov smo v aprilu odšli v živalski vrt v Ljubljano. Navkljub bolj hladnemu vremenu smo uživali ob ogledu živali, ki jih doma nismo vajeni. Lahko smo pobožali in skrtačili tudi ovce in koze. Ko se nam je približevala manjša svinja pa smo raje pobegnili na varno in se odšli še malo poveselit na igrala. Več si lahko pogledate tukaj.

Učiteljice 1. razredov

Foto: Ula Svetina, Sabina Jeklar, Polona O. Golobič

Druženje med generacijami

Učenci predmetne stopnje so v torek (16. 4.), sredo (17. 4.) in četrtek (18. 4.) preživeli popoldan v družbi stanovalcev Doma sv. Martina v Srednji vasi. S stanovalci so šli na sprehod, imeli športne igre in se igrali družabne igre. Učenci so v družbi starejših izjemno uživali, zato si želijo še več takšnega druženja.

Eva Vavroš

Ta veseli dan za petošolce

Četrtek, 28. 3. 2024, je bil za petošolce prav res veseli dan, kot pravi A. T. Linhart v svoji veseloigri, saj smo se odpravili v srednjeveško jedro, na Linhartov trg v Radovljico. Kustosinje radovljiških muzejev so nam izvirno in zanimivo prikazale življenje v preteklosti tako v Mestnem muzeju kot v Šivčevi hiši. Pobliže smo spoznali še vpliv, življenje in posebnosti povezani s kranjsko sivko v Čebelarskem muzeju. Kmalu bo na tem mestu Festival čokolade, kamor se bomo odšli posladkat in si ogledat ilustracije Marjana Mačka v galeriji Šivčeve hiše. Vabljeni tudi vi!

Martina Mašić Sabalić

foto: Martina MS. Eva V. Marinka S.

Arhivi