Skupina učencev, ki obiskuje izbirni predmet kmetijska dela in obdelava gradiv, je v ponedeljek obiskala ekološko kmetijo Pr Kristan. Gostiteljica Jožica nas je odpeljala na pašnik AS Nomenj, Log, Lepence, Bitnje, kjer se pasejo konji in govedo kmetov iz omenjenih vasi.

Obiskali smo tudi njen ekološki nasad malin in si pripravili domač malinov jogurt.

Obisk je potekal v okviru projekta Vzpostavitev eko regije BOJA, kjer učencem promoviramo in predstavimo zdravo, lokalno pridelano hrano, jih ozaveščamo o načinu pridelave hrane na naravi najbolj prijazen način brez kemičnih dodatkov in predstavljamo kratke dobavne verige od eko kmetije do šole oziroma od vil do vilic. Maline omenjene kmetije uživamo tudi v šoli.

Učiteljica Urška Beznik

eko kmetija na Nomenju