V maju je potekalo šolsko in državno tekmovanje Logična pošast. Tekmovanje je udeležencem ponudilo pester nabor izzivov, ki so vključevali različne vrste logičnih ugank, nalog z vzorci, matematičnih problemov in različnih izzivov, ki so zahtevali analitično razmišljanje ter spretnost reševanja problemov. Letos se je šolskega tekmovanja udeležilo 48 učencev od šestega do devetega razreda, 5 pa se jih je uvrstilo na državno tekmovanje.
Na šolskem tekmovanju je bronasto priznanje osvojilo 36 učencev, učenci Niki Jensterle, Neža Ravnik in Lenart Markič iz 6. razreda pa celo biserno priznanje.
Na državno tekmovanje so odšli Neža Ravnik in Lenart Markič iz 6. razreda, Lucija Cvetek iz 8. razreda in Neža Habjan in Tajda Arh iz 9. razreda. Vsi so osvojili priznanje na državnem tekmovanju.
Vsem tekmovalcem čestitamo.
mentorice Katarina Dobravec, Marjeta Dobravec in Monika Zupanc